Антипірени для деревини - різні основи вогнезахисту, нюанси та переваги, як вибрати?
Типи основ для вогнебіозахисних засобів
Сьогодні поговоримо, про різні основи в Вогнезахисних засобах.
Ми всі звикли до того, що засіб вогнезахисту постачається в сухому концентраті. Це зручно, адже його можна розчинити на місці 1:5-1:10 в залежності від того, що в пакеті.
А є готові до застосування вогнезахисні просочення. Тут інша зручність, він вже в каністрі, його тільки необхідно доставити до місця використання і можна одразу наносити. Такі засоби ніби виходять дорожче, але, якщо порахувати витрати на роботу, час, то це нівелює різницю в ціні.
Проте навіть не в цьому справа. Що ж таке рідкий засіб та сухий? І які вони бувають?
Справа в тім, що є сольова, та кислотно спиртова основи, на яких будується композиція вогнезахисного засобу. Тут ідеться про умови використання готового розчину, та можливості по поглинанню.
Суха, сольова-кислотна основа - Сімейство засобів ХМББ, БС13, ББ - більшість з представленого на ринку України.
Сольова основа, має під собою суміш солей та сухих кислот, що розчиняються в теплій воді. Та таким засобом можна просочувати за температур, що більше +5С, та відповідно працювати лише по сухому, не мерзлому дереву. Плотність розчину не перевищує 1.1 для концентрації 1:10 та 1,2 для концентрації 1:5.
Переваги
-
Сухий концентрат зручно зберігати та транспортувати
-
Можливе використання за необхідності
-
Тривалий термін зберігання
Нюанси та незручності.
-
Необхідно окремо розчиняти, гріти воду, для якісного розчинення та забезпечення необхідної концентрації робочого розчину, мати окрему тару для цього.
-
Метод нанесення - дивимося в сертифікат на 1групу вогнезахисної ефективності, якщо написано “Занурення Гаряча, Холодна ванна…”, таким засобом не можна досягти 1групи вогнезахисної ефективності в польових умовах, тобто наносячи поверхнево, чи навіть окунанням.
-
Температура роботи +5С та вище. З цим не можна жартувати, бо коли засіб випадає в осад, а він це робить інтенсивно за температур вже починаючи з +10С, концентрація діючих речовин, антипіренів падає, відтак падає якість обробки деревини, і вона буде просто пофарбованою, але не захищеною від вогню. Хіба що, ви просто антисептуєте її від грибку та гризучих паразитів.
-
Працювати виключно по сухому дереву, бо висока плотність розчину неохоче просочує дерево. А кристалічна структура дає висьоли білі, чи плямисті потім, що теж негативно впливає на якість просочення. Глибина просочення, що досягається 1-2мм.
-
Змінює колір деревини (Засоби типу ХМББ).
Проте, за дотримання вимог регламентів та сертифікаційних обмежень, дані засоби показують свої результати, проте, рахуйте вартість 1кв.м. обробленої деревини таким засобом, щоб досягти 1групи вогнезахисної ефективності згідно норми, що зазначена в сертифікаті.
Кислотно спиртова - рідка основа - АЛАНА1
Мається на увазі суміш комплексу сухих та рідких кислот та спиртів, що забезпечують стабільну композицію високомолекулярної сполуки, що має характеристики підвищеної текучості та проникнення, крім того має холодовитривалість (не замерзає та не випадає в осад за температур, що перевищують -15С).
Переваги
-
Готовий до застосування - економія часу на обробку більше ніж в 2 рази
-
Можна працювати в міжсезоння - за температур, що нижчі ніж +5С, це дозволить завершити обʼєкти якісно та без додаткових витрат навіть взимку.
-
Глибоке просочення за рахунок формули - що дозволяє досягати значення просочення 2-4мм.
-
Сертифікат на поверхневе просочення - можна обробляти на обʼєкті, окунання чи валик, кисть, фарбопульт
-
Найнижча витрата робочого розчину на 1кв.м. - для забезпечення 1ї групи вогнезахисної ефектиності, всього 250г на 1кв.м., що еквівалентно 2м шарам нанесення.
-
Дозволяє просочувати деревину з вологістю до 50%.
-
Може бути прозорим, чи тонований маркувальним барвником.
-
Термін придатності вогнезахисного просочення 6 років, що підтверджено сертифікатом.
Нюанси та незручності
-
Засіб потребує збереження в каністрах, в готовому вигляді. Займає більше місця ніж сухий концентрат.
-
В разі промислового застосування потребує використання спиртостійкої резини в ущільнювачах магістралей рідин.
Загалом спиртово кислотні композиції, це засоби нового покоління. Багато наших клієнтів з 2014 року оцінили якість цих просочень та незмінно повертаються до нас для комплектації нових обʼєктів для вогнебіозахисного просочення.
Глибоке просоченн утримується довше, що і підтвердили кліматичні випробування на підтвердження ефективності вогнезахисного просочення через 6 років на рівні 1групи.
Засоби виробництва ТМ Алана сертифіковані за 1групою вогнезахисної ефективності деревини. Це найпотужніший антипірен на території України, і стоїть на одному рівні з світовими флагманами в цій індустрії.
Запрошуємо до співпраці будівельні організації, центри комплектації будівельними матеріалами, торгуючі організації, приватного забудовника та державні установи, що провадять обробку нежитлових, чи житлових приміщень, що потребують категорійного захисту від вогню.